Pályaatlétika

Egyéni csúcs és címvédés a 10.000 méteres OB-n

Az idény első pályabajnokságára a Vasas Pasaréti Sportcentrumban került sor április 28-án – írja az atletika.hu, A verseny egyben Magyarország 10 000 méteres Országos Bajnoksága is volt.

A 25 körös versenyben 34:43.30-as új egyéni csúccsal győzött a Bp. Honvéd SE kiválósága, a 2017-es Mezei futó Európa-bajnokságona  junioroknál ezüstérmet szerző Tóth Lili Anna, másodikként a szintén BHSE-s Mógor Boglárka ért célba – ugyancsak egyéni csúccsal (35:22.26). A dobogó harmadik fokára a debreceniek versenyzője, Gulyás Vera állhatott fel (35:38.17 – egyéni legjobb).

A férfiaknál megvédte címét és ezzel 3. 10 000 m-es bajnoki aranyát nyerte a Bp. Honvéd SE középtávfutója, Kovács Benjámin, győztes ideje 30:05.2). Ezüstérmes a békéscsabai Gregor László lett (30:08.37), míg a bronzérmet a szintén BHSE-színeket képviselő, új egyéni csúcsot futó Kovács Marcell nyakába akasztották (30:13.96).

Női 10 000 méteren három U23 Eb-szint született: Tóth Lili Anna és Mógor Boglárka mellett a meghívásos versenyben induló UTE-s Bicsák Flóra (35:28.39 – új egyéni legjobb) is Gävle-i limiten belül ért célba. Az férfiaknál is volt szintteljesítő, Kovács Marcell is az utánpótlás kontinensbajnokság szintidején belül futott.